Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

VLEERMUIZEN, het beschermen waard, door Katheleijne de Maeijer

28 maart 2018 | 20:00 - 22:00

€6,00

Vleermuizen het beschermen waard!

Op woensdag 28 maart, om 20.00 uur organiseren Culturele Raad Smilde (CRAS) en de Bibliotheek van Smilde i.s.m. Landschapsbeheer Drenthe en Duurzaam Bovensmilde eo (DBS) een lezing over vleermuizen. Tijdens deze avond wordt u mee genomen in de wereld van de vleermuis. Deze lezing vormt een onderdeel van een project in de Smildes om de aandacht te vragen voor vleermuizen en bij te dragen aan de bescherming van deze diergroep.

De werkgroep Natuurlijk Beheer van Duurzaam Bovensmilde e.o. zet zich in voor verhoging van de biodiversiteit. Naast allerlei activiteiten om bermen bloemrijker te maken en uilen te beschermen, is er nu een initiatief opgestart om mensen meer vertrouwd te maken met deze soortgroep en belangrijker nog, om bij te dragen aan de bescherming. Hiervoor is een plan opgesteld, waarmee aan deze bescherming een invulling wordt gegeven door o.m. een lezing en plaatsing van kasten.

Kwetsbaar en nuttig
Vleermuizen vormen een kwetsbare soortgroep. Naast het “onbekend, maakt onbemind”, speelt hierin ook de verborgen, nachtelijke levenswijze een rol. Verblijfplaatsen, vliegroutes en jachtgebieden zijn niet altijd bekend en kunnen bij ruimtelijke ingrepen verloren gaan. Ook goed bedoelde isolatiemaatregelen aan huizen zorgen voor steeds minder verblijfplaatsen voor vleermuizen. De vleermuizen in Nederlanden eten insecten, wel zo’n 3.000 per nacht, waardoor ze als natuurlijke bestrijders beschouwd kunnen worden.

Lezing
Onderdeel van het project vormt een lezing waar Katheleijne de Maeijer, projectmedewerker van Landschapsbeheer Drenthe meer zal vertellen over vleermuizen. Welke soorten zijn er, wat eten ze, waar verblijven ze, waardoor worden ze bedreigd en hoe kunnen ze worden geholpen? Godfried Westen van de DBS-werkgroep Natuurlijk Beheer licht het project nader toe. De lezing vindt plaats op 28 maart, om 20:00, in de Bibliotheek Smilde, Kon. Julianastraat 65 te Smilde. In april volgt er een excursie i.s.m. de vleermuiswerkgroep (VLeD), waarbij met behulp van een “batdetector” in de schemer zal worden gezocht naar vleermuizen. Het project wordt mogelijk gemaakt door de financiële bijdrage van de provincie Drenthe, de gemeente Midden-Drenthe en EnergieCoöperatie Duurzaam Bovensmilde.

Gegevens

  • Datum: 28 maart 2018
  • Tijd:
    20:00 - 22:00
  • Kosten: €6,00
  • Evenement Categorie:

Locatie

  • Bibliotheek Smilde
  • Kon. Julianastraat 65
    Smilde,9422 HLNederland